Nejlevnější ready-made

Podle průzkumu trhu můžete při nákupu předzaložené firmy ušetřit i více než dvacet tisíc korun a tak koupit ready made společnost za 20 000 Kč.

Výsledky průzkumu trhu

Už více než 1500 spokojených klientů podniká s firmou od nás.

Rádi Vás uslyšíme

Máte zájem o ready made společnost, založení firmy, nebo se chcete jen na něco zeptat? Rádi Vám poradíme, stačí zavolat:

725 346 669

E-mail: info@novaspolecnost.cz

Nezávazná konzultace

Mají rodinné firmy úspěch?

10. 07. 2013
Plusy a mínusy rodinných firem - podnikání s příbuznými může a nemusí být výhrou.
Plusy a mínusy rodinných firem - podnikání s příbuznými může a nemusí být výhrou.

Důvěřujete jen svým nejbližším a rádi byste měli rodinnou firmu? Ale jak to v ní chodí? Věděli jste, že jako malý rodinný byznys začínala dokonce i firma Bosh nebo Ikea? Přečtěte si, jaké jsou výhody a nevýhody rodinných firem, a jak se podle nedávného průzkumu rodinným firmám daří.

V Evropě generují rodinné firmy až 80% HDP, zatímco v České republice je to pouze 40%. Situace se ovšem postupně lepší. Co představuje silné stránky těchto podniků, a co je naopak jejich nevýhodou nebo hrozbou?

Rodinné firmy působí důvěryhodně

Jelikož Češi jsou poměrně konzervativní, působí na ně rodinná firma většinou důvěryhodně. Na chodu takové firmy je navíc často závislá velká část rodiny, proto mají všichni větší tendenci a motivaci překonávat problémy. To nahrává dlouhodobé spolupráci, kterou čeští zákazníci vyhledávají.

Jak se vidí rodinné podniky za pár let?

Rodinné firmy nabízí velký potenciál do budoucna. „V drtivé většině vnímají svou současnost i budoucnost pozitivně,“ uvádí Karel Havlíček z Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Jen 14 % firem má obavy z propadu tržeb, zbytek očekává růst či stagnaci.

Výhody a nevýhody

Ti, kdo jsou součástí rodinné společnosti, si pochvalují atmosféru, stabilitu i dobrou pracovní morálku. Nevýhodou však může být, že se firma příliš uzavře do sebe a není schopná na problémy a řešení hledět s odstupem. Dalšími problémy může být přenášení osobních vztahů do těch pracovních, v rodinné firmě by se měla tato hranice přísně dodržovat. Dalším úskalím je předávání podniku mladší generaci - potomci mohou být rozmazlení a nezodpovědní, nebo nepřipravení na svou roli, protože je doteď rodiče k ničemu "nepustili".

Českým rodinným firmám se každopádně daří a věří si, což je dobrá zpráva pro českou ekonomiku i obchodní partnery. Více o průzkumu si můžete přečíst zde.

Náš tip

Pokud i vy chcete rozjet rodinný byznys, můžete začít s ready made firmou.


 

Žádné jednání přes prostředníky!

Všechny služby, které si u nás objednáte, máme na starosti přímo my. Nejsme pouhými zprostředkovateli a proto Vám dokážeme adekvátně poradit či efektivně vyřešit jakýkoli problém. Rozumíme tomu, co Vám nabízíme.

tel.: 800 804 805
tvorba www stránek emocio