Rádi Vás uslyšíme

Máte zájem o ready made společnost, založení firmy, nebo se chcete jen na něco zeptat? Rádi Vám poradíme, stačí zavolat:

725 346 669

E-mail: info@novaspolecnost.cz

Nezávazná konzultace

A B C D E F G J K M N O P R S T V Z

Slovník pojmů: Akcionář

Akcionář je majitel akcie neboli podílník dané akciové společnosti. Může jít o fyzickou i právnickou osobu. Rozdělujeme majoritní a minoritní akcionáře.

Majoritní akcionář má majoritní postavení, a to buď proto, že vlastní největší podíl akcií společnosti, nebo protože jedná s jinými akcionáři (či s jedním akcionářem) ve shodě a součet jejich akcií tak vytváří největší podíl.

Opakem je minoritní akcionář, který nevlastní nejvíce akcií ani nejedná shodně s dalšími akcionáři, aby se majoritním akcionářem stal.

Související výrazyDalší pojmy začínající na a

Akcie
Akcionář
Akciová společnost
Agenda
Akontace
AMSP ČR


Co se skrývá za společenskou odpovědností firem?

Co se skrývá za společenskou odpovědností firem?

Je důležité si uvědomit, že patřit mezi společensky odpovědné firmy znamená budovat si loajalitu a dobrou pověst jak u zaměstnanců a zákazníků, tak u všech akcionářů, stakeholderů, podnikatelských partnerů a hlavně u veřejnosti jako celku. Odborníci označují CSR za nezbytnou složku nynějšího vývoje podnikatelů. O co jde?

celý článek

 

Žádné jednání přes prostředníky!

Všechny služby, které si u nás objednáte, máme na starosti přímo my. Nejsme pouhými zprostředkovateli a proto Vám dokážeme adekvátně poradit či efektivně vyřešit jakýkoli problém. Rozumíme tomu, co Vám nabízíme.

tel.: 800 804 805
tvorba www stránek emocio