Rádi Vás uslyšíme

Máte zájem o ready made společnost, založení firmy, nebo se chcete jen na něco zeptat? Rádi Vám poradíme, stačí zavolat:

725 346 669

E-mail: info@novaspolecnost.cz

Nezávazná konzultace

A B C D E F G J K M N O P R S T V Z

Slovník pojmů: Akciová společnost

Akciová společnost je obchodní společnost, jejíž základní kapitál představuje daný počet akcií s určitou hodnotou. Postupem času se obchodováním s akciemi jejich hodnota mění. Základní kapitál a.s. je tvořen minimem dvou milionů korun, ale může dosáhnout i dvaceti milionů. Při zakoupení ready-made společnosti, máte tu výhodu, že kapitál je již splacen.

Orgány akciové společnosti se rozdělují na valnou hromadu, představenstvo a dozorčí radu. Na valné hromadě se schází všichni akcionáři a každý disponuje počtem hlasů, který odpovídá počtu jeho akcií.

Představenstvo rozhoduje o společnosti mezi valnými hromadami a musí mít alespoň tři členy, nebo pouze jednoho či dva v případě, že má a.s. jen jednoho akcionáře. Dozorčí rada je kontrolním orgánem, který dohlíží na správnost účetnictví, jednání představenstva apod. Výhodou tohoto druhu podnikání je mj. to, že akcionář ručí pouze akciemi, ne svým majetkem.

Související výrazyDalší pojmy začínající na a

Akcie
Akcionář
Akciová společnost
Agenda
Akontace
AMSP ČR 

Žádné jednání přes prostředníky!

Všechny služby, které si u nás objednáte, máme na starosti přímo my. Nejsme pouhými zprostředkovateli a proto Vám dokážeme adekvátně poradit či efektivně vyřešit jakýkoli problém. Rozumíme tomu, co Vám nabízíme.

tel.: 800 804 805
tvorba www stránek emocio